Greenport Boskoop: baggerproject Berkenbroek
De laatste jaren wordt er steeds minder gebaggerd. In het verleden werd bagger gebruikt als aanvulgrond. De sloten werden dan ook flink uitgediept waardoor ook beter gevaren kon worden. Veel sloten in Boskoop hebben daardoor nu een diepte van 1.00 tot 1.50 meter.
Het Waterschap eist een minimale waterdiepte van 50 centimeter. Het kan dus voor komen dat er een meter bagger in een sloot zit en nog wordt voldaan aan de voorwaarden van het Waterschap. Voor de doorstroming en de waterkwaliteit is het van belang dat deze bagger er uit gaat. De kwekers in Berkenbroek (Reeuwijk) zijn zich daar ook van bewust en slaan de handen in één om gezamenlijk een baggerproject uit te voeren.
Omdat er sprake is van een zogenaamde boven-normatieve subsidieert de Provincie Zuid Holland dit project. Rijnland gaat het gebied monitoren om de effecten van het baggeren te kunnen vaststellen. De Stichting Belangenbehartiging Greenport Boskoop (SBGB) begeleid dit project en hoopt er ervaring mee op te doen waarmee ook andere gebieden aangepakt kunnen worden.
De uitvoering van de werkzaamheden is gepland voor aanstaande najaar en winter.
(Bron: Henk van der Smit, bestuurslid Greenport Boskoop)
Gepubliceerd op